HAKKIMIZDA

Üniversite tercihlerinin yapılmasının ardından sıra öğrencilerimiz için başarıyı taçlandırmanın yolu olan rahat, samimi, güvenilir ve huzurlu bir ev ortamı sağlanmasından geçiyor. Gayemiz öğrencilerimizi modern koşullarda, ailesinden ve memleketinden uzakta yaşamanın verdiği güçlükleri en aza indirerek evlerinde gibi hissettirebilmek. Bizler öğrencilerin kendisine, çevresine ve ülkesine faydalı; başarılı ve donanımlı bir gençliğin yetişmesine aracı olabilmeyi murat ediyoruz.

Betav öğrenci yurtları olarak öğrencilerimizin derslerinde başarılı olmalarının yanı sıra rahat ve konforlu bir öğrenim hayatı geçirip, mezun olduklarında birbirinden güzel anılara sahip olabilecekleri sıcak bir ortam sunuyoruz. Çünkü BETAV’a geldikten sonra hepimiz bir aileyiz.

Çınar gücünü köklerinden alır…

30 yıllık geçmişiyle Bitlis’in en köklü sivil toplum kuruluşu olan BETAV tarihi ile kültür mirasını koruyor, yaşatıyor ve geleceğe taşıyor. 2015 yılında deprem yönetmeliğine göre yapılmış olan İstanbul ve Bitlis’te bulunan Kız Öğrenci Yurtları ile eğitime olan hizmetini ve katkısını geliştirerek devam ettiriyor.

Vakfımızın herhangi bir cemaat, grup ya da toplulukla ilişkisi olmadığı gibi yurtlarımızı ise Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı güncel mevzuat ve yönetmeliklere uygun olarak yönetiyoruz.

Amacımız öğrenci ve veli memnuniyeti esasının hedef edinildiği hizmet anlayışla her zaman tercih edilen olabilmek ve BETAV bünyesinde açılacak diğer yurtlarımızla sayısız öğrenciye hizmet verebilmektir.